Skip to main content

Azimli olmak; görevlerimiz bizi zorlayıp hayal kırıklığına uğratabilecek olsa da ve hatta iyi sonuçlar olacağı garanti olmasa da sabırla bunlar üzerinde ısrarcı olmamız gerektiği anlamına gelir. Bu azmi başarıya dönüştüren markanın ismidir Bridgestone.

Yıkımdan Zafere Bir Köprü Taşı

En büyük lastik üreticilerinden biri olan Bridgestone Lastik, 150 ülkede 140 bin çalışanı ile faaliyet gösteren dünya ölçekli bir kuruluştur. Hikayesi 1930’a yani dünyadaki büyük ekonomik buhran ve yıkım zamanına dayanır.

Japonya’nın ilk lastik üretimini 1930 buhranında gerçekleştirmeyi başaran Bridgestone,   1941’de yani İkinci Dünya Savaşı sırasında şirket binası yerle bir olmasına rağmen bu yıkımı atlatmayı başarır. Bu yıkım aynı zamanda daha çok çalışma ve başarma azmini kamçılar. Sonuç, dünyanın tek çatı altında toplanan en büyük motorlu taşıt lastik üretim merkezlerinden birine sahip olmaktır. 500’e yakın farklı tipte lastik üretimi ile dikkatleri çeken Bridgestone, 1988’de Sabancı Grubu ile gerçekleştirdiği sözleşme ile Türkiye pazarına da girer. Lassa şirketinin adı artık Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’dir.

Karda, Kışta, Sıcakta: Her İhtiyaç İçin Bridgestone

Her motorlu aracın çıkış lastikleri dört mevsim olarak dizayn edilir ve iklimler arası sert geçişlerin olmadığı hava koşullarında güvenle kullanılabilir. Ancak bu buzlanmanın ve kar yağışının sert geçtiği kış aylarında veya çok sıcak yaz aylarında iyi bir seçenek olmamaktadır. Çünkü kışın lastiklerin karda, buzda kaymaması ve çekiş performansları çok önemlidir. Bunu sağlayacak olan da kış lastikleridir. Kış lastiklerine bu özellikleri kazandıran ise diş derinliği, sırt desenleri, kauçuğu ve keskin uçlarıdır. Soğukta daha az sertleşen kauçuk çekim gücünü arttırır; daha derin ve özel desenler karın lastikte birikmesini engeller ve çekiş gücü performansını yükseltir; üzerinde binlerce küçük yarık olan keskin ve girinti yoğunluklu lastik türü yine çekiş gücünü yükseltir. Özellikle Bridgestone patentli blizzak lastikleri, buzun üstünde yer alan arabayı kaydıran ince su tabakasını sünger gibi hareket eden özelliği ile temizleyerek büyük bir sürüş güvenliği sağlayan özelliklere sahip olması ile rakipleri arasında ciddi bir fark yaratır.

Yaz Lastikleri ise yüksek performansa sahip araçlar için özellikle idealdir. Sürat ve çeviklik sağlarlar. Virajda, ani durumlarda hızlı tepki verme performansları çok yüksektir. Bunu sağlayan da yine buna uygun sırt desenleri, kullanılan kauçuk içeriğidir. Kış lastiklerinin aksine yaz lastiklerinde yol ile teması ve kavrama gücünü arttırmak için daha az yarık vardır. Ayrıca zorlanan sınırlarda daha fazla denge sağlamak için yarık derinliği daha azdır. Kauçuk içeriğinde de esnekliği arttıran ve çekiş ve yol tutma performansını güçlendiren bileşenler vardır.

Çok geniş yelpazedeki lastik türleri, yenilikçi yanı, çevre dostu, süreklilik gibi toplumsal projelere verdiği desteği ile rakipleri arasında lider konumda bulunan Bridgestone lastik fiyatları ile de kullanıcı dostudur.

Kullanıcı Dostu Bir İpucu: 1 TL Testi

Güvenli sürüş için lastik diş derinliğinin belli oranda olması gerekmektedir. Fazla aşınan lastik kullanıcı için ciddi risk taşır. Bu nedenle kullanıcılara çok basit bir ipucu : 1 TL ya da 50 kuruşluk bozuk paraların dış halkaları sokulan yarıkta görünmeye başlıyorsa lastik diş derinliği 3 mm kalmış demektir ve lastik değişim zamanı gelmiştir.

Leave a Reply

Close Menu

Maslak

Atatürk sanayi sitesi 2.kısım 25. Sok No: 931-932-933 Maslak / Şişli – İstanbul

Tel: 0 212 276 11 45 / 46

Sanko

Esentepe mah. Sanko sanayi sitesi B3 Blok No:121 Sultangazi / İstanbul

Tel 1: 0212 476 66 03 / 04

Küçükköy

Fevzi çakmak mah. Cengiz Topel cad. No: 174 Küçükköy Gaziosmanpaşa / İstanbul

Tel 1: 0212 537 67 90
Tel 2: 0212 479 64 20
Tel 3: 0212 649 49 80