Skip to main content

Kış Lastiği Ne Zaman Takılır; Kış lastikleri özellikle soğuk havalarda ve karlı ve buzlu yollarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Tipik olarak daha derin diş derinliğine ve düşük sıcaklıklarda esnek kalan, kış koşullarında daha iyi çekiş ve yol tutuş sağlamaya yardımcı olan özel bir bileşiğe sahiptirler.

Aracınıza kış lastiklerini ne zaman takacağınız, bölgenizdeki hava ve yol koşullarına bağlı olacaktır. Genel olarak, ortalama günlük sıcaklık 7°C’nin (45°F) altına düştüğünde ve yolların kar veya buzla kaplı olma olasılığı yüksek olduğunda kış lastiklerine geçmek iyi bir fikirdir. Bazı insanlar sonbaharın başlarında kış lastiklerine geçmeyi tercih ederken, diğerleri ilk kar yağışına veya buz fırtınasına kadar bekleyebilir.

Soğuk hava koşullarında aracınızın mümkün olan en iyi çekişe ve yol tutuşuna sahip olmasını sağlamaya yardımcı olacağından, genellikle en kısa sürede kış lastiklerine geçmek iyi bir fikirdir. Kış lastiklerine geçmek için çok uzun süre beklerseniz, yolların zaten kar veya buzla kaplı olduğunu görebilir ve bu da lastiklerin güvenli bir şekilde takılmasını zorlaştırabilir, hatta imkansız hale getirebilir.

Havalar soğuduğunda hızlıca değiştirebilmek için bir takım kış lastiği bulundurmak da iyi bir fikirdir. Bu, yolunuza çıkabilecek herhangi bir kış havasına hazırlıklı olmanıza yardımcı olacaktır.

Kış lastiği uygulaması ne zaman başlıyor

Kış lastiklerini ne zaman kullanmaya başlayacağınız, bölgenizdeki hava ve yol koşullarına bağlı olacaktır. Genel olarak, ortalama günlük sıcaklık 7°C’nin (45°F) altına düştüğünde ve yolların kar veya buzla kaplı olma olasılığı yüksek olduğunda kış lastiklerine geçmek iyi bir fikirdir. Bazı insanlar sonbaharın başlarında kış lastiklerine geçmeyi tercih ederken, diğerleri ilk kar yağışına veya buz fırtınasına kadar bekleyebilir.

Kış lastiklerini tam olarak ne zaman kullanmaya başlamanız gerektiği, bölgenizdeki iklim ve yol koşullarına bağlı olarak değişecektir. Bazı bölgelerde kış havası sonbaharın başlarında gelebilirken, diğer bölgelerde mevsimin sonlarına kadar gelmeyebilir. Genel olarak hava tahminlerine ve yerel yol koşullarına dikkat etmek ve hava ve yol koşullarının soğuk ve karlı veya buzlu olacağını tahmin ettiğiniz anda kış lastiklerine geçmek iyi bir fikirdir.

Havalar soğuduğunda hızlıca değiştirebilmek için bir takım kış lastiği bulundurmak da iyi bir fikirdir. Bu, yolunuza çıkabilecek herhangi bir kış havasına hazırlıklı olmanıza yardımcı olacaktır. Türkiye’deki kış lastiği uygulaması hakkında detaylı bilgiler ve duyurular sitemizden yapılacaktır.

Leave a Reply

Close Menu

Maslak

Atatürk sanayi sitesi 2.kısım 25. Sok No: 931-932-933 Maslak / Şişli – İstanbul

Tel: 0 212 276 11 45 / 46

Sanko

Esentepe mah. Sanko sanayi sitesi B3 Blok No:121 Sultangazi / İstanbul

Tel 1: 0212 476 66 03 / 04

Küçükköy

Fevzi çakmak mah. Cengiz Topel cad. No: 174 Küçükköy Gaziosmanpaşa / İstanbul

Tel 1: 0212 537 67 90
Tel 2: 0212 479 64 20
Tel 3: 0212 649 49 80